YSK'dan 6 il ve 10 ilçe için yeni kararlar
YSK'dan 6 il ve 10 ilçe için yeni kararlar
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. YSK’dan 6 il ve 10 ilçe için yeni kararlar

YSK’dan 6 il ve 10 ilçe için yeni kararlar

service

YSK’dan 6 il ve 10 ilçe için yeni kararlar Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Van, Şırnak, Amasya, Kırklareli, Bingöl ve Ardahan illeri ile 10 ilçede yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin siyasi partilerin başvurularını değerlendirdi.

YSK’nın bugünkü toplantısında, Vatan Partisi’nin Van’da DEM Parti adayı Abdullah Zeydan’ın kazandığı belediye başkanlığı seçim sonuçlarına yönelik iptal talebini incelediği belirtildi. Ancak, YSK, Vatan Partisi’nin Van’daki seçimlerin iptali talebini kabul etmedi.

Şırnak’ta DEM Parti’nin, Ardahan’da AK Parti’nin, Kırklareli’nde CHP’nin, Amasya’da MHP’nin ve Bingöl’de DEM Parti’nin oyların yeniden sayılması talepleri de YSK tarafından reddedildi.

Ayrıca, CHP’nin Yozgat’ın Yerköy, Yeniden Refah Partisi’nin Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki seçimlerin iptali talepleri de kabul edilmedi.

YSK ayrıca, AK Parti’nin Kütahya Emet, DEM Parti’nin Bitlis Güroymak, CHP’nin Adana’nın Sarıçam ve Ankara’nın Kızılcahamam, Yeniden Refah Partisi’nin Gaziantep’in Oğuzeli, Büyük Birlik Partisi’nin Bolu’nun Gerede ve Erzurum’un İspir ilçe belediye başkanlıklarına yönelik oyların yeniden sayımı taleplerini reddetti.

Bununla birlikte, Büyük Birlik Partisi’nin Adana’nın Kozan ilçesinde MHP’nin adayı Mustafa Atlı’nın kazandığı belediye başkanlığı seçim sonuçlarına itiraz ederek mazbatanın iptalini talep ettiği belirtildi. Ancak, YSK, Büyük Birlik Partisi’nin bu talebini de kabul etmedi.

YSK’nın aldığı bu kararlarla birlikte, söz konusu iller ve ilçelerdeki seçim sonuçlarına ilişkin belirsizliklerin giderilmesi amaçlanmış oldu.

YSK’dan 6 il ve 10 ilçe için yeni kararlar

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Siverek Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin