Siverek yerel seçimlerinin yenilenmesi için Yüksek Seçim Kurulu'na olağanüstü itiraz
Siverek yerel seçimlerinin yenilenmesi için Yüksek Seçim Kurulu'na olağanüstü itiraz
  1. Haberler
  2. Siverek
  3. Siverek yerel seçimlerinin yenilenmesi için Yüksek Seçim Kurulu’na olağanüstü itiraz

Siverek yerel seçimlerinin yenilenmesi için Yüksek Seçim Kurulu’na olağanüstü itiraz

service

Siverek yerel seçimlerinin yenilenmesi için Yüksek Seçim Kurulu’na olağanüstü itiraz Yeniden Refah Partisi, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki yerel seçimlerin yenilenmesi için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) olağanüstü itirazda bulundu. Parti yetkilileri, sandık sonuçlarında ve ilçe birleştirme tutanaklarında maddi hatalar tespit ettiklerini ve oy torbalarında değişiklik yapıldığını iddia etti.

Partinin Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mahmut Tandoğan, belediye başkan adayları Hasan İzol ile birlikte itiraz dilekçelerini YSK’ya sunduktan sonra açıklama yaptı. Tandoğan, 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti adayının 64 oy farkla kazandığını belirtti. Ancak, sandık sonuçları ve ilçe birleştirme tutanaklarında yapılan incelemede maddi hatalar tespit ettiklerini ve partilerinin 72 oyunun ilçe birleştirme tutanağına “sıfır” olarak kaydedildiğini ifade etti. İlçe seçim kuruluna başvuran bir kişinin üç sandıkla ilgili itirazda bulunduğunu aktaran Tandoğan, ilçe seçim kurulunun da bu sandıkların tekrar sayılmasına karar verdiğini belirtti.

Tandoğan, “Sayım neticesinde nasıl oluyorsa AK Parti’nin oyları 3 sandıkta da artıyor, Yeniden Refah Partisi’nin oyları ise azalıyor.” şeklinde konuştu. Aday İzol ise yeniden sayım işlemi öncesinde oy torbalarında değişiklik yapıldığını iddia ederek, “Kısıtlı seçmenlerin oy kullandığını tespit ettik. Bu durum tek başına seçim yenileme sebebidir.” dedi.

Yeniden Refah Partisi, YSK’dan seçimlerin yenilenmesi talebiyle ilgili sonuç bekliyor.

Siverek yerel seçimlerinin yenilenmesi için Yüksek Seçim Kurulu’na olağanüstü itiraz

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Siverek Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin