Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'tan Trafikte iş birliği çağrısı
4 dakika

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’tan Trafikte iş birliği çağrısı

service

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’tan Trafikte iş birliği çağrısı Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, son dönemlerde il genelindeki trafik kazalarında artış yaşandığını belirterek, denetim ve bilinçlendirme çalışmalarının daha da sıkılaştırılacağını açıkladı.

Vali Şıldak başkanlığında düzenlenen toplantıda trafik kazaları ve çözüm yolları ele alındı. Toplantıya katılan il jandarma ve emniyet müdürlüğü yetkilileriyle bir araya gelen Vali Şıldak, Ramazan Bayramı’ndan bu yana trafik kazalarında yaşanan artışın endişe verici olduğunu ifade etti.

Vali Şıldak, yaptığı açıklamada, Nisan ayı içerisinde trafik kazalarının geçen yılın aynı dönemine göre arttığına dikkat çekti. Ayrıca Türkiye ortalamasının üzerinde bir artış yaşandığını belirterek, vatandaşların bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini vurguladı.

Denetim, bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarının daha da yoğunlaştırılacağını belirten Vali Şıldak, vatandaşların trafik kurallarına uymaları konusunda önemli bir çağrıda bulundu. Trafikte hız limitlerine uyulması, dikkatsizlik ve cep telefonu kullanımının önlenmesi gerektiğini vurgulayan Vali Şıldak, bu kurallara uyulması halinde trafik kazalarının azaltılabileceğine dikkat çekti.

Şanlıurfa Valisi, vatandaşlardan trafik kurallarına riayet etmelerini ve trafik güvenliğine destek vermelerini istedi.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak

“Değerli Vatandaşlarımız; İl Emniyet Müdürümüz ve İl Jandarma Komutanımız ile birlikte trafik kazaları ile ilgili son durumu değerlendirdik. İlimizde maalesef Nisan ayı içerisinde ve geçen yılın aynı dönemine kıyasla trafik kazalarının sayısında bir artış söz konusu. Bunun sebeplerini ve sonuçlarını değerlendirdik. Az önce yaptığımız toplantıda Türkiye’deki artışın da üzerinde bir artışla karşı karşıyayız. Ve maalesef Ramazan Bayramı tatilinden bugüne kadar 12 günlük süre zarfında 12 vatandaşımızı kaybetmiş bulunuyoruz. Bu durumların yaşanmaması için bizler denetimlerimizi yüksek seviyeden daha yüksek seviyeye taşıyarak, gerek bilgilendirme ve bilinçlendirme gerekse trafik kontrol ve denetimler vasıtasıyla halkımızın bu olaylardan etkilenmemesi ve kazaların azaltılması konusunda azami gayret gösteriyoruz. Bu gayretin içerisinde eğitim faaliyetlerimiz olduğu gibi trafik denetimlerimiz, radar uygulamalarımız, kırmızı ışık ihlallerine yönelik denetimlerimiz en başka yapılan uygulamalarımız olarak öne çıkıyor. Bizler buradan bir kez daha vatandaşlarımıza sesleniyoruz; değerli Şanlıurfalılar, trafik kazaları pek çok yolculukta maalesef acı tablolara dönüşen, aileleri acıya boğan ve ülkemizin milli servetinin insan sermayesinin yok olmasına neden olan en üzücü tablolardan biridir. Bu tablolarla karşılaşmamak için trafik kurallarına uyulması, bu konuda taviz verilmemesi, başta hız limiti olmak üzere dikkatsizlik, sürücünün telefonla konuşması gibi hususlara dikkat edilmesi ve bunlardan taviz verilmemesi gerekmektedir. Bu kurallara lütfen riayet edelim. Bizlere bu mücadelede destek verin ve hep birlikte bu acıların önüne geçelim”

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’tan Trafikte iş birliği çağrısı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Siverek Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin