Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı Mesajı: Gazze ve Ekonomiye Vurgu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı Mesajı: Gazze ve Ekonomiye Vurgu
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı: Gazze ve Ekonomiye Vurgu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı: Gazze ve Ekonomiye Vurgu

service

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı: Gazze ve Ekonomiye Vurgu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı video mesajında, İslam aleminin bayramını tebrik ederken, Gazze’deki duruma ve ülke ekonomisine ilişkin önemli mesajlar verdi.

Erdoğan, bayram mesajında, “Bir Ramazan ayını daha geride bırakarak hep birlikte bayrama vasıl olduk. Bayramın ülkemiz, milletimiz, İslam dünyası ve tüm insanlık için barışa, huzura ve esenliğe vesile olmasını diliyorum. Bizleri sevdiklerimizle beraber sağlık ve afiyet içerisinde bir bayrama daha kavuşturduğu için rabbime hamd ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Özellikle Gazze’deki son duruma vurgu yapan Erdoğan, “Gazze’de akan kan duruncaya ve Filistinli kardeşlerimiz 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan özgür Filistin devletine kavuşuncaya kadar desteğimizi sürdüreceğiz.” dedi. Bu sözler, Türkiye’nin Filistin’e verdiği desteğin ve duyarlılığın altını bir kez daha çizdi.

Ekonomiye ilişkin de önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Uyguladığımız ekonomi programının olumlu etkilerini yılın ikinci yarısından itibaren net bir şekilde görebileceğiz.” şeklinde konuştu. Bu sözler, hükümetin ekonomik reformlar ve tedbirlerle ilgili güven verici bir mesaj.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı: Gazze ve Ekonomiye Vurgu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı Mesajı: Gazze ve Ekonomiye Vurgu
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı: Gazze ve Ekonomiye Vurgu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan israilin Gazze’ye karşı saldırılarına dikkat çekti;

“On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif’i Gazze’nin yanı sıra gönül coğrafyamızın farklı köşelerinde yaşanan acılar ve zulümler sebebiyle buruk karşıladık, buruk geçirdik. Gazze 7 Ekim’den beri sadece bizim değil, tüm insanlığın kalbinde, tüm insanlığın vicdanında kanayan bir yara oldu. Savaşta bize dokunulmaması gereken hastanelerin, okulların kiliselerin, camilerin bilerek bombalandığı bir vahşet sahnesiyle karşı karşıya kaldık. İsrail’in saldırıları sonucu 33 bin Filistinli şehit düşerken 75 binden fazla kardeşimiz de yaralandı. Hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar niyaz ediyoruz. Türkiye olarak bugüne kadar bölgeye sevk ettiğimiz toplam 45 bin tonu aşan yardım malzemesiyle bu zor günlerinde Filistin halkının yanında olduğumuzu gösterdik. İnşallah bundan sonra da Gazze’de akan kan duruncaya ve Filistinli kardeşlerimiz 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan özgür Filistin devletine kavuşuncaya kadar desteğimizi sürdüreceğiz”

‘Yıl Sonunda 200 bin konuta ulaşmayı hedefliyoruz’

Erdoğan: “Deprem Bölgelerini İhmal Etmiyoruz, Teröre Nefes Aldırmıyoruz, Ekonomi Programımızın Etkilerini Göreceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede yapılan konutların teslim sürecinin devam ettiğini vurguladı. Ayrıca, terörle mücadelede kararlılıkla devam ettiklerini ve ekonomi programlarının olumlu etkilerini görmeye başlayacaklarını ifade etti.

Erdoğan’ın açıklamalarına göre, deprem bölgelerinde yapılan konutların teslimat süreci hızla devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede yapılan konutlar, depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir adım olarak nitelendiriliyor. Erdoğan, bu çerçevede şu ana kadar 80 bine yakın afet konutunun tamamlandığını ve hak sahiplerine teslim edildiğini belirtti. Ayrıca, her ay 15-20 bin konutun inşa edilerek yıl sonunda bu sayının 200 bine ulaştırılmasının hedeflendiğini aktardı. Bu süreçte ayrıca, riskli yapı stoku bulunan şehirlerin depreme karşı daha dayanıklı hale getirilmesi için çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

Terörle mücadelede de kararlı bir tutum sergileyen Erdoğan, PKK’dan FETÖ’ye ve DEAŞ’a kadar terör örgütlerine nefes aldırmadıklarını ifade etti. Türkiye’nin terörle mücadelede kaynağında kurutma stratejisini kararlılıkla uyguladığını belirtti.

Ekonomiye yönelik de açıklamalarda bulunan Erdoğan, hayat pahalılığı ve enflasyonla mücadelede kararlılıkla devam edeceklerini ve uyguladıkları ekonomi programının olumlu etkilerini yılın ikinci yarısından itibaren net bir şekilde göreceklerini ifade etti. 31 Mart seçimlerinin suhuletle tamamlanmasıyla ortaya çıkan 4 yıllık seçimsiz dönemi, hedeflerini gerçekleştirmek için kullanacaklarını belirtti.

Erdoğan, açıklamalarını, Türkiye’nin ortak vatan ve demokrasinin ortak değer olduğu bilinciyle, milletin iradesine sahip çıkarak Türkiye Yüzyılı vizyonunu hayata geçireceklerini vurgulayarak tamamladı. Ayrıca, Ramazan Bayramı’nın gönüllere huzur, ülkeye esenlik, dünyaya ve mazlum coğrafyalara barış getirmesini dileyerek, vatandaşları trafik kurallarına riayet etmeye çağırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ramazan Bayramı Mesajı: Gazze ve Ekonomiye Vurgu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Siverek Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin