featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Bakan Şimşek’ten seçim sonrası ilk mesaj

Bakan Şimşek’ten seçim sonrası ilk mesaj

service

Bakan Şimşek’ten seçim sonrası ilk mesaj


Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Türkiye’nin ekonomik durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, seçim sonuçlarının millet ve ülke için hayırlı olması temennisinde bulunan Şimşek, Orta Vadeli Programın (OVP) güçlendirilerek uygulanacağını belirtti. Enflasyonun kalıcı olarak tek haneye indirilmesi hedefine vurgu yapan Bakan Şimşek, bunun için sıkı para politikası, seçici kredi ve gelir politikasının yanı sıra kamuda harcama kontrolü ve tasarruf önlemlerinin de öncelikli olacağını ifade etti.

Şimşek, OVP’de belirlenen takvime uygun olarak yapısal reformların hayata geçirileceğini ve ekonomide dönüşümün sağlanarak verimlilik ve rekabet gücünün artırılacağını vurguladı. Bu sürecin sonucunda sürdürülebilir büyüme ve kalıcı refah artışının sağlanacağını belirten Bakan Şimşek, başarıya giden yolun azim, kararlılık ve sabır gerektirdiğini dile getirdi. Son olarak, azimli olduklarını, kararlı olduklarını ve başaracaklarını ifade ederek açıklamasını tamamladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

“Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız. OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız.”

Bakan Şimşek’ten seçim sonrası ilk mesaj

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Siverek Aktüel ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin